Wakacje nad morzem, gdzie warto wybrać się na urlop nad morze?

0

Zbliża się najpiękniejsza pora roku i już postanowiłeś: w tym roku będą to wakacje nad morzem. Pragniesz cieszyć się dniem na plaży grając w siatkówkę plażową, żeglując lub pływając, a wieczorem zrobić sobie romantyczny spacer po plaży w świetle zachodzącego słońca.

Ale gdzie dokładnie urlop nad morzem sprowadza te wszystkie punkty w jedno miejsce? Nie martw się, są różne możliwości zabawy na plaży i rozrywek kulturalnych. Zwłaszcza region śródziemnomorski oferuje swoim gościom urlopowym wszystko to, co sprawia, że urlop nad morzem jest nie tylko wydarzeniem kulturalnym, ale także urozmaiconym przeżyciem dla całej rodziny.

We Włoszech można nie tylko ucztować i cieszyć się dobrym winem. Nadmorskie miasteczka zapraszają na wycieczkę, toskańskie muzea i zabytki kultury przyciągają wczasowiczów na wycieczkę do miasta z dala od plaży. I jako alternatywa dla wakacji nad morzem na Morzu Śródziemnym, wybrzeże Morza Północnego i Bałtyku w Niemczech pokazuje swoją najpiękniejszą stronę – nawet jeśli wydaje się to trochę szorstkie.

Miasto z plażą: Lizbona

Stolica Portugalii, Lizbona, oferuje również wspaniałą mieszankę: po spacerze przez Barrio Alto, Alfamę lub wizycie w Torre de Belém (która nawiasem mówiąc jest nie tylko jednym z punktów orientacyjnych miasta, ale również wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO), Ocean Atlantycki jest tuż u stóp wczasowiczów na odświeżenie. Kąpieliska Moony, ciche, naturalne plaże i raje dla surferów znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie miasta. Na przykład Costa da Caparica, plaża na południowym brzegu Tejo, która wpływa tutaj do Oceanu Atlantyckiego. Autobusem z Lizbony można łatwo dojechać do niego w 30 minut.

Bahamy

Na Bahamach nie ma brzydkich plaż. W stolicy, Nassau, która łączy w sobie historię, gastronomię, sklepy i dużą infrastrukturę, można się zakwaterować. Prawie wszystkie loty międzynarodowe i tysiące statków wycieczkowych docierają tam. Możesz nawet połączyć to miasto z wycieczką do Miami: archipelag ciepłych wód na Atlantyku znajduje się tak blisko stanu Floryda, że wielu amerykańskich turystów przybywa tu żeglować na swoich jachtach.
Nassau i Paradise (można pływać z delfinami) są połączone dwoma mostami i są najbardziej popularne wśród Argentyńczyków, ale warto też wybrać się do Exuma (są tam płaszczki manta, rekiny, a nawet pływające świnie), Harbour (ma różowy piasek), Grand Bahama, The Abacos, Eleuthera, Bimini… Wszystkie.

Polinezja Francuska

Jak zameldować się samemu w jednym z tych kurortów na turkusowej wodzie? Oferują one bungalowy na palach, pokoje z przezroczystą podłogą, dachy kryte strzechą, drewniane pokłady i indywidualne baseny.
Nic z tego nie będzie w zasięgu ręki, ale dobrze wydane będą pieniądze i godziny opóźnienia odrzutowców na Południowy Pacyfik. Po drugiej stronie świata. Niezależnie od tego, czy jest to Papeete, Bora Bora czy Moorea, aby wymienić kilka słynnych wysp, doświadczenie będzie zawiasem w Twoim życiu.

Related Posts