Podróż nocą w autobusie

0

Zazwyczaj wybieram podróże lądowe, gdy tylko jest to możliwe, ponieważ zazwyczaj mam czas do stracenia, ale nie pieniądze. Przeszłe doświadczenia obejmowały nocny autobus pomiędzy Agnes Water i Airlie Beach w Australii, 9 godzinną podróż pociągiem przez Niemcy i nocny autobus z Atlanty do Nowego Orleanu tutaj w USA. Moja kolejna przygoda z błędami to przejazd autobusem z Atlanty do Toronto w Kanadzie. Nie trzeba dodawać, że te doświadczenia zmieniły mnie w starego profesjonalistę, gdy chodzi o znalezienie tego, co można spakować na długie podróże lądowe, czy to samochodem, autobusem czy pociągiem.

 

Dla rozrywki

Coś ponad 5 godzin w autobusie wydaje się szalone, ale zrobiłem to już wiele razy. Jeśli chodzi o zachowanie zdrowia psychicznego, wszystko zależy od opcji. Upewnij się, że masz kopię zapasową kopii zapasowej, na wypadek śmierci Twojego Kindle lub laptopa i już przeczytałeś książkę i czasopismo.

Książki lub Kindle – dużo czasu spędziłem na czytaniu w autobusach, szczególnie, że większość z nich to lampki do czytania. Jeśli masz długą książkę, na którą czekałeś na okazję do przeczytania, to jest czas!

Czasopisma – przeglądanie czasopism to także dobry sposób na rozrywkę podczas długiej podróży. Zapisuję wszystkie moje czasopisma na te wycieczki i czytam je wszystkie naraz. Polecam AFAR Magazine, aby zasilić waszą wędrówkę w drodze do celu.

Laptop lub odtwarzacz DVD – zwykle ładuję laptopa z filmami i seriami telewizyjnymi przed podróżą, ponieważ nie ma takich monitorów jak te, które można znaleźć na pokładzie samolotu. Możesz również przywieźć DVD do oglądania w mniejszych obudowach CD, aby nie doszło do ich porysowania. Niektóre autobusy mają nawet WiFi, ale niezawodność nie zawsze jest dostępna, więc nie licz na to, że będziesz mógł korzystać z Internetu.

Ładowarki – Wycieczki Megabus, które wziąłem, mają co najmniej 2 wtyczki między siedzeniami, więc jeśli zapomniałeś naładować baterię przed wyjściem z domu lub gdy masz mało soku, możesz podłączyć się bezpośrednio.

Dziennik – Napisz o swojej podróży, biorąc pod uwagę, gdzie zatrzymałeś się lub dziwnych ludzi, którzy wsiadają do autobusu lub pociągu.

Gry z podróży – Bananagramy lub szachy podróżne można grać z przyjacielem.

 

Do spania

Nie spiesz się z podróżami autobusowymi, ponieważ w wielu miejscach prawo nakazuje kierowcy zatrzymywać się co kilka godzin na odpoczynek, tankowanie lub zwalnianie pasażerów. Zwykle oznacza to wyłączenie autobusu (i klimatyzacji!) I włączenie wszystkich świateł. Uwzględniłem te elementy jako myślenie życzeniowe przez odrobinę shuteye.

Maska na oczy – Nie wszyscy będą chcieli spać, więc zapalą się światła. Nie mogę nigdzie iść bez maski na oczy.

Zatyczki do uszu – między ludźmi mówiącymi a odgłosami autobusu, jeśli nie możesz iść spać z iPodem, kup sobie tanią parę zatyczek do uszu. Najbardziej podobają mi się pianki.

Poduszka podróżna – nie zabrałem ze sobą na ostatnią podróż autobusem i zamiast tego zwinąłem moją bluzę z kapturem, ale na pewno żałowałem, że jej nie miałem.

Melatonina – niektórzy z nas potrzebują niewielkiej pomocy podczas zasypiania, a melatonina jest naturalnym lekarstwem na to.

iPod / playlist – Moja lista odtwarzania “Go-to sleep” pełna jest piosenek Bon Iver, Sigur Ros i Adem. Nie zapomnij o słuchawkach dousznych lub słuchawkach z redukcją szumów.

Bluza z kapturem lub koc – w autobusach jest mi zimno, więc zawsze przynoszę mały koc lub bluzę z kapturem, aby utrzymać ciepło przez całą noc.

 

Dodatkowe rzeczy

Chusteczki – zimne powietrze daje mi sniffle, więc przynieś paczkę chusteczek, które w razie potrzeby można podwoić jako serwetkę lub papier toaletowy.

Vicks Vaporub – To brzmi jak dziwny dodatek do tej listy, ale teraz przysięgam na to. Podczas mojej nocnej podróży autobusem po Australii, byłem okropnie boleśnie chory i nie mogłem przestać kaszleć. Zapłaciłem 14 dolarów za tę małą tubę i od tego czasu złożyłem przysięgę. Podsuwam trochę pod nos, żeby oczyścić zatoki.

Balsam i balsam do ust – przebywanie w autobusie przez dłuższy czas może Cię wysuszyć, więc przed pójściem spać załóż balsam i balsam do ust.

Przekąski – nie pakuj niczego zbyt słonego, ponieważ sprawi, że poczujesz się zmęczony i nie będzie to dobry sposób. Polecam muesli, gorzkiej czekolady, masła orzechowego i owoców. Większość autobusów zatrzymuje się co najmniej raz lub dwa w trakcie podróży, więc możesz coś kupić, jeśli chcesz.

Woda – Przyłóż co najmniej jedną butelkę z wodą do wypicia po drodze i napełnij ją ponownie, gdy się zatrzymasz. Podobnie jak w samolotach, musisz pozostać w stanie nawodnienia.

Chusteczki nawilżane i dezynfekcja rąk – nie musisz pakować obu, ale chusteczki nawilżane mogą sprawić, że poczujesz się trochę czystszy, dzięki czemu możesz od razu zacząć działać, kiedy dotrzesz do celu. Odkażanie rąk jest ważne, ponieważ łazienki w autobusach i stacje benzynowe rzadko mają mydło.

Aplikacje na iPhone’a – zawsze jestem ciekawa, gdzie jestem na świecie, gdy jestem pomiędzy miastami. Sprawdzam Google Maps lub Foursquare, aby sprawdzić moją lokalizację i zobaczyć, ile czasu upłynie do następnego przystanku.

PacSafe Slingsafe 300 GII – Odkąd mam ten plecak, nie używam żadnego innego plecaka. Mogłem zamknąć go na siedzeniu, nie martwiąc się, że ktoś go wyrwie, gdy będę w łazience.

Related Posts