Najciekawsze miejsca w Polsce według Hiszpanów

0

Jakie miejsca warto odwiedzić po pandemii koronawirusa? Przedstawiamy top 5 miejsc w Polsce według Hiszpanów, odwiedzających Polskę:

1. Kraków

Kraków nie jest stolicą Polski, ale ma dostojną przeszłość, o której chce wiedzieć zdecydowana większość osób decydujących się na wyjazd do tego kraju. Jego historyczne centrum jest po prostu spektakularne i jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Rynek Główny jest jego sercem i jest największym średniowiecznym placem w Europie, pochodzącym z XIII wieku. Po zwiedzeniu wszystkich jego zakątków, zachęcamy do udania się na Wawel, gdzie podobno powstało miasto. Można tam zwiedzić jego ciekawą katedrę, piękne połączenie stylów architektonicznych, które uważane jest za symbol zjednoczenia Polski, a także Zamek Wagla, dawną siedzibę królów kraju.

2. Gdańsk

Połączony z Bałtycką bryzą, Gdańsk jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Jego historyczne centrum przyciąga wielu zwiedzających, którzy chcą zobaczyć piękną architekturę wynikającą z wielowiekowej historii. Tak zwana stolica bursztynu to miejsce, w którym można spędzić co najmniej jeden dzień, a następnie odkryć sąsiednie, a także nadmorskie miasta Sopot i Gdynię. Wysoką Bramą (u zbiegu ulic Długiej i Bogusławskiego) i Złotą Bramą, dwoma pięknymi budynkami z napisami i herbami miasta. W drodze do Zielonej Bramy natkniecie się Państwo na monumentalny ratusz i powinniście wybrać się objazdem na spacer wzdłuż nabrzeża i zobaczyć tak interesujące budynki jak Arsenał czy Stary Żuraw.

3. Kopalnia soli w Wieliczce

Do tych niesamowitych kopalni można dotrzeć z Krakowa w ciągu jednego dnia, ponieważ znajdują się one zaledwie 20 minut od miasta. Wieliczka, oprócz tego, że jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce, jest jedyną kopalnią soli na świecie działającą od średniowiecza. Składa się z ponad 300 kilometrów tuneli, które mogą osiągnąć głębokość 327 metrów, a mimo to można go zwiedzać z otwartymi ustami. Znajdziecie tu Państwo imponującą kaplicę, w której wyróżniają się rzeźby i świeczniki wykute w słonych skałach.

4. Toruń

Nad brzegiem Wisły znajduje się miasto, w którym narodził się astronom Mikołaj Kopernik. Toruń został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1997 roku i jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce dzięki zachwycającej, gotyckiej zabudowie w zabytkowym centrum. Główną atrakcją jest Rynek Główny. Tutaj nie zapomnij wejść na wieżę ratusza, z której roztacza się wspaniały widok na miasto. Interesujące jest również zwiedzanie innych miejsc, takich jak pomnik Kopernika, dom rodziny Kopernika, jego gotyckie kościoły, tzw. skręcona wieża i mury obronne. W Toruniu jest wiele do zobaczenia i łatwo dojechać tu drogą z Warszawy, Poznania czy Gdańska.

5. Zakopane

Na wysokości 850 metrów nad poziomem morza, u podnóża Tatr, znajduje się Zakopane. To urocze miasto jest zwykle odwiedzane w sezonie zimowym, kiedy to jest pokryte śniegiem i gdzie można jeździć na nartach w jego ośrodku narciarskim, a latem, kiedy można cieszyć się chłodniejszym klimatem niż w całej Polsce. Poza uprawianiem wszelkiego rodzaju sportów i jego klimatem, Zakopane jest również spokojnym miejscem do odkrycia. Można spędzić kilka dni wędrując po jego galeriach sztuki, muzeach i restauracjach, by stwierdzić, że jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Nie można pominąć Kaplicy Kamiennej, starego cmentarza, Świętej Rodziny, Muzeum Tatrzańskiego i Muzeum Tatrzańskiego Parku Narodowego. Najwygodniejszym sposobem dojazdu jest autobus z Krakowa.

Related Posts