Jak dojechać z Warszawy do Krakowa autobusem – rozkład jazdy, bilety, informacje

0

Podróże między dużymi miastami w Polsce nie stanowią dziś kłopotu. Chociażby planując podróż na trasie warszawa kraków mamy do wyboru wiele opcji wyboru środka transportu, często w korzystnych cenach. W poniższym artykule przyjrzymy się poszczególnym ofertom i postaramy się pomóc w wyborze najbardziej korzystnej.

 

Autobus, pociąg czy samolot – czym najlepiej podróżować z Warszawy do Krakowa?

 

Jeśli chodzi o trasę warszawa kraków odległość na tym odcinku to mniej więcej 300 kilometrów w linii prostej. Najszybciej tę trasę pokonamy oczywiście korzystając z środku transportu, jakim jest samolot. Mówiąc ściślej lot warszawa kraków trwa niecałą godzinę, jeśli korzystamy z usługi linii lotniczych LOT.

Ponadto wybierając samolot warszawa kraków nasza podróż będzie prawdopodobnie najbardziej komfortowa, jednocześnie najbardziej kosztowna.

Alternatywą, która jest niezwykle atrakcyjna dla podróży lotniczej jest kolej. Decydując się na skorzystanie z intercity warszawa kraków jesteśmy w stanie zawitać pod Wawelem w około dwie i pół godziny. Komfort podróży zależy tutaj od wybranej klasy wagonu, którym będziemy odbywać podróż, jednakże niezależnie od wybranej klasy nasza wyprawa nie powinna być uciążliwa. Zmodernizowany tabor, którym wykonywane są połączenia pomiędzy stolicą, a Krakowem za nieduże pieniądze pozwolą nam w miarę szybko i komfortowo przemieścić się między tymi dwoma miastami.

Wybierając pociąg warszawa kraków ceny biletów zaczynają się od około 50 złotych, choć jak już wspomnieliśmy jest to uzależnione od wyboru klasy wagonu.

 

Autobus z Warszawy do Krakowa

 

Ciekawą, a jednocześnie ekonomiczną ofertą dla podróżujących, którą warto rozważyć są połączenia autobusowe. W przypadku, gdy nasz wybór padł na autobus warszawa kraków musimy liczyć się z nieco dłuższym czasem podróży, który wynieść może nawet ponad cztery godziny. Jednakże, jeśli czas nie jest przeszkodą, to skorzystanie z tego środka transportu wydaje się być bardzo atrakcyjną opcją, która pozwoli nam na zaoszczędzenie pieniędzy, a sam komfort podróży nie należy do najgorszych. W wielu przypadkach bilet na  bus warszawa kraków nie kosztuje więcej niż 30 złotych, a często możemy znaleźć bilety poniżej 20 złotych. Warto w tym celu skorzystać z porównywarek internetowych, które pozwolą nam znaleźć atrakcyjne oferty biletów.

Choć czas podróży jest znacznie dłuższy, niż w przypadku, kiedy decydujemy się na loty warszawa kraków to podróż autobusem nadal pozostaje idealnym kompromisem dla osób, które chcą tanio i w miarę komfortowo przemieścić się między jednym miastem, a drugim.

Bilety można zakupić bezpośrednio u przewoźnika, a firmy takie jak, np. FlixBus pozwalają na korzystanie z wygodnych biletów elektronicznych, które mamy zawsze pod ręką w aplikacji naszego smartfonu. Wystarczy, że okażemy go kierowcy przed wejściem do autobusu i już możemy cieszyć się podróżą.

Related Posts