Jak dojechać z Lublina do Pragi? Rozkład jazdy autobusów

0

Chciałbyś odwiedzić jedno z najpiękniejszych europejskich miast jakim jest Praga? Zarezerwuj bilet autobusowy już dziś i wybierz się do największego miasta w Republice Czeskiej. Stolica tego kraju znajduje się w jego zachodniej części, nad rzeką Wełtawą. 

To tutaj zobaczysz słynny Most Karola – największą atrakcję Pragi i jednocześnie jeden z jego najbardziej rozpoznawalnych symboli. Możesz wybrać się również na spacer po reprezentatywnym placu miasta – Rynku Staromiejskim, który znajduje się na Starym Mieście. Wspaniałym pomysłem jest także odwiedzenie tego miasta w okresie świąt Bożego Narodzenia. Warto wybrać się wówczas na Jarmark Bożonarodzeniowy w Pradze. 

Sprawdźmy zatem jak wyglądają połączenia autobusów dalekobieżnych do tego bajecznego miasta z wspaniałą, monumentalną architekturą.

Lublin Praga – jak dojechać? Rozkład jazdy autobusów

Do miasta setek wież, które wpisane jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO z Lublina dotrzesz już w czternaście godzin i piętnaście minut. Możesz wybrać spośród wielu bardzo komfortowych połączeń. Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie dokładny opis jazdy autobusów. Sprawdź, który będzie najbardziej odpowiedni dla ciebie. 

Już za niespełna 99zł dotrzesz do Pragi z Lublina z jedną przesiadką na Dworcu PKS w Krakowie. Podróż zaczyna się o godzinie 05:00 z Dworca PKS w Lublinie i o 19:15 znajdziesz się w miejscu docelowym twojej podróży – Pradze na Dworcu głównym Hlavní nádraží. Masz także drugą opcje podróży, gdzie twoim końcowym punktem będzie ÚAN Florenc w Pradze. Autokar  przybędzie tam niespełna dziesięć minut później – o 19:25. Możesz zdecydować, która stacja docelowa jest dla ciebie bardziej dogodna.

Jeśli wolisz nieco dłużej pospać, to lepszą dla ciebie opcją może być początek podróży o 10:42 z Dworca PKS w Lublinie. O godzinie 16:08 będziesz w Krakowie. Masz tam prawie trzy godziny przerwy. Możesz je dobrze wykorzystać i wybrać się na spacer na Stary Rynek w Krakowie, który o każdej porze roku jest wspaniały, a jego niepowtarzalna atmosfera na pewno doda ci energii na dalszą część podróży. Bus z Krakowa do Pragi odjeżdża punktualnie o godzinie 19:00. Do Pragi dotrzesz o 02:35 w nocy na dworzec autobusowy Zličín. Kosz biletu to około 150 złotych.

Kolejnym wariantem podróży jest rozpoczęcie podróży o 13:50 z Dworca PKS w Lublinie. O godzinie 22:14 będziesz we Wrocławiu. Tam czeka na ciebie czterogodzinna przerwa, a o 02:20 odjeżdża autobus do Pragi. Na miejscu docelowym będziesz z samego rana o godzinie 06:25 na dworcu autobusowym Černý Most we wschodniej Pradze. Za bilet zapłacisz niespełna 150 złotych.

Możesz wybrać także bardzo komfortowe, nocne połączenie. Większą część czasu w autokarze spędzisz wówczas w nocy, więc śmiało możesz ją całą przespać, a rano obudzić się już w Czechach. Odjazd autokaru z dworca PKS w Lublinie jest o godzinie 15:52, który o 20:58 dotrze do Krakowa. Tam masz ponad godzinę wolnego czasu, a o 22:15 odjeżdża autokar do Pragi. Na dworcu głównym Hlavní nádraží będziesz o 06:10. Możesz wysiąść także na dworcu autobusowym ÚAN Florenc. Cena biletu to około 150 złotych.

Related Posts