Jak dojechać najlepiej z Warszawy do Lublina? – rozkład jazdy, bilety, informacje

0

Dojazdy trasą Warszawa-Lublin opierają się głównie na komunikacji autobusowej i kolejowej. Odległość pomiędzy miastami w prostej linii wynosi 153 km. Podobne są również ceny biletów za przejazd tymi środkami transportu. Warszawa i Lublin stanowią ważne węzła komunikacyjne. Wielu Lublinian pracuje i studiuje w Warszawie na co dzień. W obu miastach znajdują się także lotniska międzynarodowe. W jaki sposób można dojechać z Warszawy do Lublina oprócz własnym samochodem? Obecnie można wziąć pod uwagę trzy sposoby.

Autobus Warszawa-Lublin

To najszybszy sposób na dostanie się do drugiego miasta. Długość trasy samochodowej do Lublina wynosi około 170-175 km, a podróż zajmuje 2,5-3 godziny. Autobusy i busy zazwyczaj jeżdżą przez Garwolin, Ryki i Jastków. Istnieje wielu przewoźników obsługujących tą trasę. Są to m.in.: PKS Zamość, PKS Hrubieszów, PKS Biłgoraj, PKS Polonus, a także FlixBus, An-Trans, Voyager i Albatros. Można też wybrać się w podróż mini-busem od różnych prywatnych przewoźników. Należą do nich Contbus, BP Tour, KEWIN, PTS czy Big Bus. Większość z nich wyrusza z Dworca Zachodniego, ze stacji Metra Wilanowska bądź z Dworca Centralnego i jego okolic. Wszyscy przewoźnicy dowożą pasażerów na Dworzec Główny PKS w Lublinie.

Pociąg Warszawa-Lublin 

W związku z trwającą modernizacją linii kolejowej pomiędzy Warszawą i Lublinem pociągi podróżują teraz na trasie przez Łuków, Parczew i Lubartów. Wszystkie połączenia zaczynają się na dworcu Warszawa Zachodnia i zatrzymują się w Warszawie Centralnej. Podróż trwa około 3-3,5 godziny. Pasażerowie dojeżdżają do Dworca Głównego PKP w Lublinie, który znajduje się przy Placu Dworcowym. Przewoźnicy kolejowi, którzy zapewniają połączenia to Koleje Mazowieckie, Przewozy Regionalne oraz PKP Intercity.

Samolot Warszawa-Lublin

Od września 2018 roku funkcjonuje nowe połączenie lotnicze pomiędzy Warszawą i Lublinem pomimo niewielkiej odległości jaka dzieli te miasta. Połączenia realizują Polskie Linie Lotnicze LOT kilka razy w tygodniu, a cały rejs trwa około 45 minut. Pomysł na połączenia powstał przede wszystkim z myślą o pasażerach tranzytowych, a także ze względu na trwające prace modernizacyjne drogi krajowej nr 17 z Lublina do Warszawy i prace remontowe linii kolejowej, przez co pociągi muszą kursować objazdem. Loty Warszawa-Lublin obsługuje Lotnisko Chopina i Port Lotniczy Lublin, który znajduje się w Świdniku, około 12 kilometrów od centrum Lublina. W obu miastach istnieją bezpośrednie połączenia kolejowe i autobusowe do terminali.

Related Posts