Gdzie warto pojechać w europejskie góry? 4 niezwykłe miejsca

0

Europie możemy pochwalić się wieloma rajami dla miłośników przyrody i gór. Wiele z nich to miejsca, które posiadają znane pasma górskie, wspaniałe szlaki turystyczne i szczyty godne najbardziej doświadczonych.

Jeśli przygotowujesz się do podróży i jesteś jednym z tych, którzy zawsze mają przy sobie buty turystyczne, ale nie wiesz, który cel wybrać, zwróć uwagę. W tym artykule powiem wam o 10 najlepszych górskich miejscach w Europie. 10 miejsc, gdzie można zaszaleć z krajobrazem, ćwiczyć, cieszyć się i oddychać świeżym powietrzem. Idziesz?

Dolomity (Włochy)

Zazwyczaj kojarzymy Włochy z Rzymem, Florencją czy Neapolem. Z pizzą, makaronem i winem. Z Dawidem Michała Anioła albo Kaplicą Sykstyńską. Myślimy o modzie, wybrzeżu Amalfi i urokliwych krajobrazach i wioskach Toskanii.Włochy mogą pochwalić się pasmami górskimi godnymi szczytu tej listy najlepszych górskich miejsc w Europie. Czy słyszałeś o Alpach? Cóż, część tego pasma górskiego jest we Włoszech.

W tym przypadku musimy polecić region Dolomitów, który jest częścią Wschodnich Alp. Góry te rozciągają się na pięciu włoskich prowincjach i wiele z otaczających je wiosek żyje z turystyki, która odwiedza ten cud natury.

Dolomity są wyjątkowe i nie wyglądają jak reszta Alp. Są to izolowane masywy górskie utworzone przez skałę wapienną pochodzenia morskiego zwaną dolomitem. Masywy te położone są w dużych dolinach pokrytych lasami i łąkami. Czyste piękno, wow.

Wiele szczytów tego łańcucha ma ponad 3000 metrów wysokości, z czego Marmolada jest najwyższą górą Dolomitów na wysokości 3.342 metrów.

Jeziora Covadonga (Asturia)

W tym przypadku muszę trochę pojechać do domu, ponieważ w Hiszpanii mamy jedne z najlepszych górskich miejsc w Europie. A Asturia jest jedną z nich, bez wątpienia. Całe pasmo górskie Kantabrii jest.

W Asturii, jak również jedzenie i picie, jakby nie było jutra, masz szlaki turystyczne, aby się nudzić. Park Narodowy Picos de Europa, na przykład, rozciąga się między León, Kantabrią i Asturią. Po stronie asturyjskiej znajdują się Santa Cueva de Covadonga i Lagos de Covadonga, które czynią je jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Księstwie.

Ale jeśli masz już ten park narodowy skreślony z listy, nie martw się. Innym z moich obowiązkowych miejsc w Asturii jest Park Naturalny Somiedo. Jest o wiele ciszej, bo nawet ten robi się mniej turystów i jest niesamowicie piękny.

Ale nie zapomnij zabrać ze sobą dobrego płaszcza przeciwdeszczowego, ponieważ Asturia jest jednym z najbardziej deszczowych regionów w Hiszpanii.

Fiord w Norwegii

Jeśli szukasz zapierających dech w piersiach krajobrazów, gór i fiordów, to musisz ustawić się na północ Europy. Norwegia jest jednym z najbardziej niezwykłych miejsc w Europie pod względem przyrodniczym. I to po części dlatego, że udało im się zachować swoje skarby z szacunkiem i troską o środowisko naturalne, na które wszyscy powinniśmy zwrócić uwagę.

Norweski Związek Trekkingowy jest odpowiedzialny za przygotowanie i utrzymanie sieci szlaków (20 000 km) i tras narciarskich, a także 500 kabin i schronisk. A praca, którą wykonują, jest godna podziwu. Nic dziwnego, że Norwegia jest znana jako raj dla miłośników turystyki pieszej.

Norweskie fiordy są jednym z klejnotów tego kraju. Są one domem dla 11 z 20 lodowców w Norwegii. Największy, Jostedalsbreen, jest również największy w Europie kontynentalnej, a jego najwyższy szczyt ma 2083 metry wysokości. W fiordach znajduje się również osiem z czterdziestu parków narodowych kraju.

Jak widać, Norwegia jest perełką, jeśli chodzi o przyrodę i góry. Cel podróży nieco droższy od poprzednich, o dość ekstremalnym klimacie (wskazane jest używanie ubrań termicznych), ale to obiecuje wielkie przygody.

Alpy Szwajcarskie

Szwajcaria jest krajem określonym przez swoje góry, doliny i jeziora. Szwajcaria to najczystsza przyroda i bez wątpienia jeden z najlepszych ośrodków górskich w Europie do uprawiania sportów zimowych, takich jak wędrówki na rakietach śnieżnych.

Gdybym miał wymienić najsłynniejsze szczyty Szwajcarii, zacząłbym od Matterhornu. Ta 4.478-metrowa góra jest podobno najczęściej fotografowaną górą na świecie. I nic dziwnego, bo wydaje się, że celowo umieszczono ją w jednym z najpiękniejszych miejsc w Szwajcarii. Niestety, góra ta stała się sławna, ponieważ podczas pierwszego wejścia w 1865 roku zmarło czterech z siedmiu alpinistów, którzy próbowali się na nią wspiąć. Ale jeśli chcesz to tylko zobaczyć, możesz to zrobić z Little Matterhorn, gdzie najwyższa stacja kolejki linowej w Europie znajduje się na wysokości 3.833 m. To nic!

Inne godne uwagi szwajcarskie góry to Jungfrau, Eiger i Monch, najwyższe trio szczytowe w Alpach Berneńskich.
A jeśli szukasz gór, które wyglądają jak wyprawy Gry o Tron, musisz odwiedzić Pilatus, szaloną górę

Related Posts