Gdzie jechać w Bieszczady – najładniejsze miejsca w Bieszczadach.

0
gdzie jechać w bieszczady

Nasze Bieszczady przyciągają turystów zarówno w zimie, jak i w cieplejszych porach roku. Rodzi się pytanie, co najlepiej zwiedzić będąc na terenie tych pięknych gór? Ten artykuł przybliży Państwu teren Bieszczad, które uważane są za jedno z najbardziej magicznych miejsc Polski. Bieszczady – gdzie jechać?

Najpiękniejsze miejsca w Bieszczadach

Jezioro Solina – jest to powstała w 1960 roku zapora, której celem jest ochrona okolicy przed powodzią. Stała się ona celem obleganym przez turystów, ponieważ widoki dookoła niej są niezapomniane. Pojawiają się także możliwości rejsu statkiem, wypożyczenie rowerków wodnych, czy kajaków, co na pewno nie będzie stratą czasu, a wspaniałym przeżyciem dla osób indywidualnych, a także rodzin z małymi dziećmi.

Tarnica – co by to była za podróż w Bieszczady, gdyby zwiedzający nie zahaczyli o najwyższy szczyt owych gór? Mierzy on 1346 m n.p.m i prowadzą na niego dwa szlaki: jeden, zaczynający się w Ustrzykach Górnych, który zajmie nam 3 godziny wędrówki oraz drugi, krótszy, w Wołosatem, który powinien zająć nie więcej niż 2 godziny. Niesamowite widoki na szczycie są warte poświęcenia i wysiłku. Szczególnym elementem tego miejsca jest stalowy krzyż, który upamiętnia wizytę Karola Wojtyły z 1954 roku.

Siekierezada – jest to bez dwóch zdań najbardziej popularny lokal na terenie Bieszczad. Zdobiące go siekiery oraz postaci, które mają przypominać diabły, na pewno są charakterystycznym i ciekawym pomysłem na ozdobienie wnętrza. Można tutaj spróbować lokalnych dań i poznać specjalności tamtejszych terenów.

Park Gwiezdnego Nieba „Bieszczady” – jest to na pewno warte odwiedzenia miejsce na terenie malowniczych gór. Uwielbiasz oglądać rozgwieżdżone niebo? Nie możesz trafić lepiej. Na terenie parku najlepiej można zaobserwować gwiazdy oraz piękny księżyc. Miejsce to obejmuje tereny Bieszczadzkiego Parku Narodowego, Parku Krajobrazowego Doliny Sanu oraz Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego.

Bieszczadzki Worek –  dotychczas był to teren zamknięty, ponieważ uważano go za najbardziej dziki teren na terenie Bieszczad. Obecnie można tam wędrować i dotrzeć do Źródeł Sanu. Pod koniec czterogodzinnej wycieczki możemy uchylić tajemnice starych Bieszczad, między innymi odkryć groby hrabiostwa Stroińskich.

Chatka Puchatka – ku zmartwieniu młodszych turystów, nie jest to chatka misia z bajki. Jest to miejsce, gdzie można zjeść własny posiłek, napić się czegoś ciepłego, a w sytuacji awaryjnej także przenocować. Chatka posiada toaletę na zewnątrz. Dlaczego? W środku nie ma bieżącej wody, kanalizacji, ani elektryczności. Styczność z takim miejscem może nam wiele uświadomić, a na pewno takie warunki są ciekawą przygodą.

Park Miniatur – Centrum Kultury Ekumenicznej – znajduje się on na terenie ośrodka caritas w Myczkowcach. Znajdziemy tam makiety kościołów i cerkwi wykonane z drewna. Dziesięć szczytów przybliży nam różnorodną architekturę sakralną, z którą możemy się spotkać pograniczu polsko-słowacko-ukraińskim. Na tej trasie zobaczymy około 150 makiet drewnianych świątyń.

Related Posts