Ciepłe kraje zimą – gdzie jechać? TOP 5 kierunków na zimową porę

0
wakacje zimą

Palmy, ciepła temperatura, błękitna czysta woda i piękne plaże – o tym na ogół marzymy, kiedy w Polsce trwa zimowa pora i dopada nas ponury nastrój. Niektórzy z nas potrzebują wtedy wyrwać się i zrobić sobie krótki urlop, a najlepszym pomysłem są wówczas ciepłe kraje w zimie. Zima w ciepłych krajach ma dla nas więcej do zaoferowania oprócz wyłącznie leniuchowania na plaży. Wiele państw ma do zaoferowania znacznie więcej i warto z tego korzystać. Przygotowaliśmy dla was kilka propozycji, które można wziąć pod uwagę planując wczasy zimą. Każde z tych miejsc znajduje się w innej części świata. Które ciepłe kraje w grudniu i styczniu warto odwiedzić? Gdzie jechać zimą na wakacje? Oto lista 5 popularnych kierunków wśród turystów – cieple kraje na zime:

Nowa Zelandia – daleki ląd na antypodach

Kiedy u nas jest zima to na półkuli południowej panuje lato i mieszkańcy tamtejszych krajów cieszą się słońcem i ciepłą temperaturą. Jednym z takich państw jest Nowa Zelandia. Dla Polaków wyjątkowy także z innego powodu – to najbardziej oddalone państwo od naszego kraju. Podróż do Nowej Zelandii dla wielu turystów bywa niezapomnianym przeżyciem. To miejsce, którego piękno zachwyci każdego miłośnika przyrody. Znajdują się tutaj liczne parki narodowe, wulkany, a także ogromna ilość endemicznych gatunków fauny i flory. Wyspy Nowej Zelandii mają bardzo długą i różnorodną linię brzegową. Znajduje się tam wiele malowniczych i różnorodnych plaż z czystą wodą jak Ohope Beach z białym miękkim piaskiem i Tauranga Bay.

Oprócz plaż koniecznie trzeba zobaczyć fiord Milford Sound, który należy do największych atrakcji turystycznych w Nowej Zelandii, a także jezioro Wakatipu, gdzie kręcone były sceny do filmu „Władca Pierścieni”. Warto też zwiedzić Rotorua, które jest centrum kulturowym Maorysów – pierwszych mieszkańców wysp nowozelandzkich.

Izrael – plaże i starożytne zabytki

Izrael może być idealnym pomysłem na ucieczkę zimą. Dla szukających odpoczynku na plaży pod palmami najlepszą opcją będzie Ejlat, który jest położony na południu kraju nad Morzem Czerwonym. Miasto posiada liczne atrakcje dla całej rodziny, a także piękne rafy koralowe. Koniecznie trzeba się też wybrać nad Morze Martwe. Woda w tym zbiorniku ma najwyższy poziom zasolenia na całym świecie, dzięki czemu nie musimy nawet umieć pływać, aby się unieść na powierzchni. Izrael najbardziej jest jednak znany ze swoich starożytnych zabytków, sięgających biblijnych czasów. Obowiązkowym punktem dla zwiedzających Izrael jest Jerozolima – miejsce pielgrzymek dla chrześcijan, żydów i muzułmanów. Stare miasto izraelskiej stolicy wpisane zostało w 1999 na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzając Jerozolimę nie wolno zapomnieć o Bazylice Grobu Świętego, która wybudowana została w miejscu ukrzyżowania Jezusa Chrystusa, o Ścianie Płaczu – jedynej pozostałości Świątyni Jerozolimskiej, a także o Wzgórzu Świątynnym z Kopułą na Skale i meczetem Al-Aksa.

Brazylia – kraj samby i słońca

Jaki kraj w Ameryce Południowej polecamy? Zimą koniecznie trzeba zobaczyć Brazylię. Lato w tym kraju zaczyna się w listopadzie. Warto zwiedzić szczególnie Rio de Janeiro, które znane jest z przepięknych plaż jak czterokilometrowa Copacabana oraz z wielkiego pomnika Chrystusa na górze Corcovado. Brazylia ma też do zaoferowania wiele atrakcji przyrodniczych. Każdy turysta powinien zobaczyć zjawiskowe wodospady Iguazu, znajdujące się przy granicy z Argentyną. Dla miłośników dzikiej przyrody najbardziej polecana jest Amazonia, która jest największym lasem deszczowym na świecie.

Kenia – nie tylko safari

Kenia znajduje się na wschodnim wybrzeżu Afryki nad Oceanem Indyjskim. Kiedy w Polsce jest zima to w Kenii panuje pora sucha. W kraju jest wówczas ciepły, przyjazny klimat i nie ma komarów. W ciągu ostatnich lat Kenia stała się bardzo popularna wśród polskich turystów. Najbardziej słynne są oczywiście kenijskie parki narodowe. Każdy kto tu przyjeżdża chce zobaczyć dzikie zwierzęta jak żyrafy, słonie, lwy i hipopotamy. Szczególnie polecane są rezerwaty narodowe: Masai Mara, Amboseli i Tsavo. Na południe od Mombasy znajduje się najpiękniejsza kenijska plaża – Diani Beach, z charakterystycznych białym i drobnym piaskiem oraz palmami.

Teneryfa – rajska wyspa

Pobyt na Wyspach Kanaryjskich zimą jest dużo tańszy niż latem, dlatego osoby, które uwielbiają rajskie wyspy z pięknymi plażami i dobrym jedzeniem koniecznie muszą wybrać się do Teneryfy. Znajdziemy tu piękny i różnorodny krajobraz z górami, wąwozami, a nawet pustyniami. Wyspa posiada też bardzo bogatą florę i faunę. Pobyt na niej pomoże każdemu oderwać się od codziennych problemów. Na brzegu znajdziemy piękne i czyste plaże oraz atrakcje dla miłośników sportów wodnych, a dla osób, które lubią podziwiać zabytki polecane jest miasto La Laguna, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

A czy Ty wybrałeś już, gdzie jechać zimą w ciepłe kraje?

Related Posts