Inne kraje

alps-952614_960_720.jpg

Wybierz się na narty do Alp Francuskich. Celem dzisiejszej propozycji na tani wyjazd będzie obszar rozciągający się na południowy wschód od jeziora Genewskiego leżący na terenie Francuskich Alp. Spróbuj jazdy na nartach na wysokości od 950 do 2466 m. n.p.m. na ponad 100 rewelacyjnych stokach narciarskich.

Kontynuuj czytanie

Bahamy - informacja turystyczna

40641153

Bahamy to chyba najbardziej wyspiarski kraj świata, składają się z 700 wysp i wysepek. Największe i najważniejsze wśród nich to New Providence, gdzie znajduje się stolica Bahamów miasto Nassau, Wielka Bahama, Andros, Wielkie Abaco, Eleuthera oraz Cat Island. Te atlantyckie wyspy stwarzały w przeszłości doskonałą kryjówkę dla korsarzy. 

Kontynuuj czytanie

Kolumbia - informacja turystyczna

Dla niemal wszystkich turystów Kolumbia to całkowicie nieznana , znany z mitów i magii, partyzantki, szmaragdów i tajemniczego Eldorado. Tam mieszka i pisze powieści noblista Gabriel García Márquez, tam też toczy się akcja jego osobliwej powieści „Sto lat samotności’. Nazwa państwa upamiętnia Krzysztofa Kolumba, jednakże słynny kolonizator nigdy tu nie dotarł, a tubylcy przekształcają tę nazwę na „Locombia” (szalony kraj) i to nie bez powodu.

87532096

Kontynuuj czytanie