Inne kraje

Wybierz się na narty do Alp Francuskich. Celem dzisiejszej propozycji na tani wyjazd będzie obszar rozciągający się na południowy wschód od jeziora Genewskiego leżący na terenie Francuskich Alp. Spróbuj jazdy na nartach na wysokości od 950 do 2466 m. n.p.m. na ponad 100 rewelacyjnych stokach narciarskich.

W tym raju dla narciarzy można skorzystać z różnych rodzajów urządzeń ciągnących takich jak: wyciąg narciarski, kolejka krzesełkowa, kabinowa kolejka linowa, których obecność niemal zapewnia krótki czas czekania na wjazd na stok. Właściwy sezon narciarski w Alpach Francuskich trwa od grudnia do końca kwietnia. Dla turystów czekają nowoczesne ośrodki narciarskie, łagodne i carvingowe stoki zjazdowe, jak również cięższe trasy dla doświadczonych narciarzy i snowboardzistów. Od przełomu 2004 i 2005 roku działa freestailowa strefa zaprojektowana przez czołowych sportowców. Skierowana jest przede wszystkim dla młodych sportowców, którzy wolą wymagający teren.

W przypadku, kiedy planujecie wyjazd na urlop z dziećmi lub początkujący narciarze mogą skorzystać z tras zjazdowych, które przebiegają bezpośrednio przez granicę francusko- szwajcarską. Są one długi, dobrze utrzymane i odpowiednie dla osób zaczynających swoją przygodę z nartami.

Jak dojechać do celu? Zdecydowanie najszybszym i w wielu przypadkach najtańszym rozwiązaniem jest rozpoczęcie urlopu ze szwajcarskimi tanimi liniami lotniczymi Swiss. Z Warszawy latają samoloty bezpośrednio do Genewy. Lot trwa około 2 godzin i 20 minut, a bilet lotniczy tam i z powrotem kosztuje 640 zł od osoby. Z Genewy można do hotelu bez problemu dojedzie się miejscowa komunikacją.  Zakwaterowanie na tym obszarze najtaniej można znaleźć w hotelu Première Classe Genève w Pr0vessinu, który jest oddalony od lotniska o 9 km. Cena noclegu za noc od osoby zaczyna się od 19 euro.

Z niniejszym pomysłem można wyjechać do Alp Francuskich w terminie od 1.12 do 7.12.2012r. Jeśli chcecie te dni spędzić jeżdżąc tylko na nartach, warto zakupić skypas, który dostępny jest już od 20 euro za dzień. Ceny są zróżnicowane ze względu na rodzaj stoku zjazdowego. Dzieci, młodzież i osoby starsze mogą skorzystać z różnych zniżek.

Miłe chwile możecie również spędzić w Aquaparku Le Bouveret nad brzegiem Jeziora Genewskiego. Ceny biletów wstępu znajdują się na stronie Aquaparku. Warto także zwiedzić zabytki w Genewie, siedziby wielu znanych instytucji takich jak Międzynarodowy Czerwony Krzyż czy pojedyncze organizacje podlegające ONZ. Symbolem miasta jest fontanna Jet d’Eau wyrzucając wodę na wysokość 140 metrów, jak również katedra świętego Piotra.