Inne kraje

W grudniu można już poczuć atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Chcielibyście odpocząć przed świętami i kupić swojej rodzinie inne niż zawsze prezenty? Wybierzcie się na kilka dni do najbardziej romantycznego miasta w Europie- Paryża, magicznego miasta pełnego kontrastów, dobrego jedzenia i wina.

Poznajcie Paryż, miasto romantyków, małych przytulnych kawiarenek, miasto muzyki i ulicznych artystów. Spróbujcie tradycyjny, pyszny croissant, najlepszy tylko we Francji!

W grudniu najlepiej wybrać się do Paryża w ciągu dwóch pierwszych tygodni. W terminie od 1 do 13 grudnia można polecieć z przewoźnikiem Ryanair nawet za 30 zł!!! Wylot z Wrocławia i przylot na lotnisko Paryż Beauvais.

Czas Bożego Narodzenia jest cudowny na całym świecie, również Paryż jest wyjątkowy. Poczujcie atmosferę świąt na targu na La Défense, największym w Paryżu, gdzie różne produkty są sprzedawane w 350 stoiskach. Na innym targu na Place Saint-Sulpice sprzedawane są miejscowe specjalności i tradycyjne rzemieślnicze produkty paryżan, a na Place Saint Germain des Prés powstaje bożonarodzeniowa wioska.

Spróbujcie również bożonarodzeniowy tradycyjny deser Buche de Noel o wyglądzie pnia drzewa. Miłośnicy sportów zimowych mogą skorzystać za darmo z lodowiska, które stoi przed ratuszem w Paryżu.

Będąc w Paryżu przede wszystkim należy zobaczyć jego najcenniejsze zabytki. Nie zapomnijcie o katedrze Notre DameLuwrze lub Łuku TriumfalnymWieżę Eiffla można zwiedzić od godziny 9:00 do 24:00, ale od godz. 18:00 nie można korzystać ze schodów i na drugie piętro trzeba wjechać windą. Wieczorny spacer warto zakończyć w kabarecie  Moulin Rouge, który jest przepięknie oświetlony.

Poznajcie bożonarodzeniowy Paryż i wsłuchajcie się w piosenkę „La vie en rose“, którą grają uliczni artyści.