Inne kraje

40641153

Bahamy to chyba najbardziej wyspiarski kraj świata, składają się z 700 wysp i wysepek. Największe i najważniejsze wśród nich to New Providence, gdzie znajduje się stolica Bahamów miasto Nassau, Wielka Bahama, Andros, Wielkie Abaco, Eleuthera oraz Cat Island. Te atlantyckie wyspy stwarzały w przeszłości doskonałą kryjówkę dla korsarzy. 

Aby dostać się na Bahamy. Należy wsiąść w samolot na lotnisku w Londynie, by po 8 godzinach wylądować w Nassau. Jeżeli lecimy z Miami przelot trwa zaledwie 35 minut. Pomiędzy wyspami pływają naturalnie promy, ale można też wybrać lot z którymś z miejscowych przewoźników. 

Warunki przyrodnicze Wyspy znajdują się w rejonie występowania pasatów, w związku z tym klimat jest tu dżdżysta, ciepły i łagodny. 

Wody okalające wyspy są nadzwyczaj czyste, więc tym wskazane jest skusić się na podmorski spacer, aby podziwiać niezwykłościami oceanu, czyli podwodnymi wapiennymi jaskiniami oraz rafę koralową, która rozpościera się wokół wysp. 

50143166 

Jeżeli jednak ktoś kategorycznie odmawia zdania się na nałożoną na plecy butlę z tlenem, można wypłynąć w rejs łodzią ze szklanym dnem i w taki sposób podziwiać morskie głębiny. Bahamy dają też niepowtarzalną okazję na praktykowanie wędkarstwa sportowego. 

Pożądający panoramy dzikiej flory turyści bezsprzecznie powinni popłynąć na wyspę Andros, aby podziwiać rzeki, jeziora oraz niespotykane bagna z lasem namorzynowym, ale co ważniejsze można tu także odnaleźć dzikie, odosobnione plaże. 

Gdy znuży nas łagodne wybrzeże możemy popłynąć się na wyspę Long Island, gdzie na wschodzie napotkamy skaliste nadmorskie zbocza. Warto też przespacerować się wyspą Eleuthera, która jest bardzo długa, natomiast niezwykle wąska, w niektórych miejscach może mieć nawet kilka metrów. 

Coś dla siebie znajdą tu też zwolennicy zwiedzania w klasycznym stylu. Można na przykład odwiedzić jedno z licznych muzeów poświęconych historii tego kraju oraztubylcom, w tym zwłaszcza piratom. 

Jak dojechać z łodzi do warszawy

W stolicy Bahamów warto zwiedzić Straw Market, czyli targ. Do zwiedzenia są jeszcze XVIII-wieczne forty obronne oraz katedry i domy w stylu kolonialnym. Powinno się się też przejść historyczną Bay Street, która jest głównym deptakiem miasta. 

W kwestiach kulinarnych Bahamy są bardzo skomercjalizowane. Raczej nie znajdziemy tu typowych karaibskich dań w ich oryginalnej postaci, a raczej wariancje na ich temat dostosowane do kulinarnych gustów amerykańskiej i europejskiej rzeszy podróżnych. 

Pomimo iż na Bahamach znajduje się też i najdroższy hotel świata (25 tys. dolarów za noc), można znaleźć nocleg na naszą kieszeń i nie musi to wcale oznaczać karaibskiej chatki z przeciekającym dachem.