Inne kraje

W tym enigmatycznym, trudno dostępnym kraju jest nie dużo bogactw naturalnych, za to jest tam prawie sama pustynia. Pośród wielkich, odludnych obszarów piaskowych i dziwnych, płasko zakończonych gór i wyżyn jedynymi terenami bogatej gleby są oazy w niedużym pasie dotykającym rzeki Senegal. 

Odznaczająca się mało urozmaiconym krajobrazem Mauretania jest szczególnie tradycyjną republiką islamską, zasiedloną przez serdecznych, ale podchodzących z rezerwą mieszkańców, cechujących się poczuciem humoru i pokazujących swoją uprzejmość niezliczoną ilością szklanek herbaty z kilkoma kostkami cukru. 

88280989 

Nie przegap: 

Koumbi Saleh – pozostałości legendarnej metropolii średniowiecznego cesarstwa Ghana 

12941010 

Chinguetti – siódme pod względem świętości miasto islamu 

Nawakszut – spacer po nabrzeżu i bazarze rybnym Port de Peche 

Kiedy jechać? Najlepszy klimat występuje od grudnia do marca, kiedy gorące powietrze nie jest tak dokuczliwe. 

Klimat: zwrotnikowy kontynentalny. Amplitudy temperatur w styczniu wahają się między 16–20°C; duże dobowe różnice temperatur. 

Nie ma bezpośrednich połączeń z Polski do Mauretanii. Chcąc leciec do Nawakszut trzeba zaliczyć międzylądowanie w Paryżu. 

 88274233

Polacy przybywający do Mauretanii muszą załatwić wizy, o które należy starać się w placówkach dyplomatycznych tego państwa (najbliższe są w Moskwie i Paryżu). Na granicy możemy zostać poproszeni o pokazanie biletu powrotnego lub przedstawienie adresu hotelu, w którym mamy rezerwację.