Сiekawe o podróżach

Wycieczki samolotem okazują się jeszcze bardziej słynne. A co wtedy, gdy leci z nami nasz milusiński? Czy takiej podróży należy się obawiać? Gdy we właściwy sposób przystosujemy się do lotu, to nie ma się czego martwić.


Gdy naprzód zaaranżujemy podróż z dziećmi, tym lepiej. Powinno się mieć taką wiedzę, że malce, które nie ukończyły jeszcze tygodnia nie mogą wyruszać w podróż samolotem, bo ich zespół oddechowy i krążenia są jeszcze zbytnio słabowite. Gdy wyprawa nie jest nie do przełożenia, nie zabieraj pociechy poniżej dwóch miesięcy życia, dlatego że są silnie wrażliwe na zakażenia. Rozplanowując podróż samolotem obowiązkowo powinno się dowiedzieć się jakie dokumenty będą konieczne do podróży samolotem z pociechą.

Właściwym jest odnaleźć połączenie docelowe lub z potencjalnie jak najmniejszą koniecznością przesiadek. Malca powinno się przyodziać wygodnie, tak by mogło uciąć drzemkę i siedzieć w różnorakich pozycjach. Niemowlęciu które nie przekroczyło dwóch lat nie należy się odrębne miejsce, więc musi podróżować na kolanach opiekuna. Nie możemy również zabrać dla dziecka osobnego bagażu podręcznego. Jednak mamy sposobność zabrać bez wszelkich nadobowiązkowych zapłat składany wózek lub fotelik samochodowy, który można postawić obok przy wejściu na pokład samolotu, a po wyjściu otrzymać go w tymże miejscu po locie. Do podręcznej walizki powinno się zabrać potrzebne rzeczy: paszport naszej pociechy, pampersy, wilgotne chusteczki, kilka zabawek, mleko lub inne jedzenie jak też herbatkę, odzienie na zmianę, pled. Czasem zdarza się, że przewoźnicy gwarantują najważniejsze rzeczy do kosmetyki dzieciątka. Ubikacje w samolotach są wyposażone w półki do przewijania.

Po wejściu na pokład samolotu powinno się dziecko zaznajomić z ,,rozrywkami” w samolocie: panoramą na zewnątrz, ustawieniami siedzeń. Powinno się uprzedzić malca o przewidywanych pobrzmiewaniach silnika i dygotaniu samolotu na pasie startowym, by się nie zlękło. By urozmaicić nieco podróż dziecka, chwilę po wzbiciu w powietrze można wręczyć mu nowiuteńką zabawkę, by je czymś zaintrygować. Podróż to wielkie wyzwanie dla samych rodziców. Dobrze byłoby zapakować trochę gier i zabaw, kredki, karton.

Posiłki dla dzieci należałoby zabukować z wyprzedzeniem. Przygotowanie posiłku dla najmniejszych dzieci nie powinno być trudem, udzielą pomocnej dłoni nam w tym stewardessy. Dla starszych naszych pociech będziemy mogli przyszykować ulubione danie i rozmaite przekąski. Zestaw picia jest dość wąski, zatem dobrze wziąć jakiś napój. Nie należy jednak przesadzać z liczbą pakowanego pożywienia, szczególnie kiedy lot następuje wieczorem. Przy starcie jak również zejściu na ziemię zmianom ulega ciśnienie, co staje się powodem zatykania uszu. Wsparciem może być w tym czasie żucie gumy, smoktanie cukierka czy lizaka albo ziewanie. W wypadku niemowląt pomóc może dokarmianie piersią lub przy wykorzystaniu smoczka.

Jak da się zauważyć podróż samolotem z małym milusińskim nie musi być problematyczna. Gdy zastosujemy się do kilku porad i sporządzimy wszystko troszkę wcześniej nie będziemy mieć żadnych problemów, a sam lot przebiegnie spokojnie.