Polska

Write a comment

Choroba lokomocyjna może zrujnować Twój dzień podróży. Jeśli cierpisz z tego powodu, wiesz, jakie to może być wyniszczające.

Na szczęście nie musisz pozwolić, by twoje podejrzane ucho wewnętrzne zniszczyło twoje plany podróży. W tym artykule omówiono chorobę lokomocyjną, przyczyny jej powstawania oraz sposób, w jaki można zapobiec zniszczeniu wakacji.

 

Co to jest choroba ruchowa?

Choroba lokomocyjna zaczyna się od łagodnego mdłości podczas podróży samochodem lub autobusem, łodzią, pociągiem lub samolotem.

Jeśli jesteś tak samo wrażliwy, jak ja, poczujesz to, gdy będziesz pływać w oceanie lub w basenie! Jeśli nie poradzisz sobie z nim, kiedy uderzy, przejdzie do kiepskiego przypadku potu, podczas gdy twój żołądek będzie się czuł coraz gorzej; w końcu będziesz mieć zawroty głowy i wymioty - być może bez przerwy. To doprowadzi do odwodnienia i zupełnej nędzy.

To nie jest sposób, w jaki chcesz spędzić swój czas podróży, a nie chcesz dotrzeć do miejsca docelowego z powodu skutków ubocznych choroby lokomocyjnej (zmęczenie, ponieważ nie możesz spać podczas rzucania się, ból gardła od ciągłych wymiotów, i ogólne uczucie złego samopoczucia, ponieważ nie jesteś w stanie utrzymać jedzenia). Na szczęście istnieje wiele sposobów na przejęcie kontroli nad żołądkiem, gdy jesteś ciągle w ruchu.

 

Moje doświadczenie z chorobą lokomocyjną

Cierpiałam na chorobę lokomocyjną tak długo, jak długo pamiętam. W wieku pięciu lat rzuciłem się na długie przejażdżki samochodem z moimi rodzicami; podczas mojej podróży dookoła byłem mdlący w imprezach na basenie.

Mam szczęście, że rzadko wymiotuję, gdy zaczynam doświadczać choroby lokomocyjnej, ale często oznacza to, że czuję się bardziej chory i bardziej chory.

Tak, jestem bardzo wrażliwy na ruch.

Co oznacza, że ​​jestem idealną osobą do napisania tego artykułu! Bez względu na to, jaką formę transportu zabiorę, możesz zagwarantować, że poczuję mdłości, jeśli nie wezmę czegoś, aby temu zapobiec.

To nie jest zabawne, a wiele leków może wywołać senność, ale po sześciu latach podróży w końcu znalazłem środki, które działają za każdym razem.

 

Co powoduje chorobę ruchową?

Twoje wewnętrzne ucho.

Według WebMD: "Choroba lokomocyjna pojawia się, gdy ucho wewnętrzne, oczy i inne obszary ciała, które wykrywają ruch, wysyłają do mózgu sygnały będące w konflikcie." Jedna część systemu wyczuwającego równowagę (ucho wewnętrzne, wzrok i nerwy czuciowe które pomagają utrzymać równowagę) mogą wskazywać, że twoje ciało się porusza, podczas gdy inne części nie wyczuwają ruchu.Na przykład, jeśli jesteś w kabinie poruszającego się statku, twoje wewnętrzne ucho może wyczuć ruch dużych fal, ale twoje oczy nie widzą żadnego ruchu, co prowadzi do konfliktu między zmysłami i skutkuje chorobą lokomocyjną. "

Twój mózg często myśli, że zostałeś otruty, kiedy wykryje ten dziwny ruch, który nie odnosi się do tego, co widzisz - a potem rzucasz się, aby pozbyć się tej trucizny.

 

Porady dotyczące profilaktyki chorób ruchu

Jak zatrzymać chorobę lokomocyjną zanim się zacznie? Na początek możesz wypróbować kilka leków i urządzeń dostępnych bez recepty. Dramamine jest zawsze dobrym punktem wyjścia, jeśli chodzi o leki przeciw chorobom lokomocyjnym. Używałem go wiele razy i pomaga to wszystkim, oprócz najcięższych napadów choroby.

Kiedy wiem, że będę cierpieć podczas nadchodzącej podróży - jeśli na przykład wybieram się na żeglowanie po wzburzonym morzu - odwiedzę lekarza wcześniej, aby uzyskać coś mocniejszego.

O poradniku dla medycyny alternatywnej Cathy Wong, N.D., ma pewne sugestie homeopatyczne, jeśli leki nie przemawiają do ciebie. Mięta pieprzowa i imbir obaj są w formie tabletek (kliknij linki do kupienia w Amazon) i są świetne do łagodzenia łagodnych nudności. Możesz także spróbować zespołów akupresurowych, które zdecydowanie pomagają zmniejszyć objawy, ale nie pomogły mi podczas szczególnie złych ataków.

Zjedz przed podróżą to świetna rada; zaczynając od czegoś w żołądku pomoże zmniejszyć nudności. Dodatkowo, jeśli wymiotujesz, przynajmniej będziesz w stanie wydalić coś poza żółcią żołądka, co jest bolesne, gdy przychodzi samo przez gardło.

Próbuję zjeść duży posiłek na godzinę przed podróżą, a jedzenie podczas czuwania w ruchu (wbrew intuicji) działa na uspokojenie nudności.

Możesz także spróbować spać. Sanitariusz zalecał kiedyś usypianie, gdy tylko wsiadłem na jacht. Sen będzie działać, aby zresetować ucho wewnętrzne i pomóc przyzwyczaić się do ciągłego ruchu. Nie jest to najłatwiejsza rzecz, jeśli gwałtownie kołyszesz się z boku na bok, ale działa, jeśli możesz wziąć 20-minutową drzemkę.

I, oczywiście, unikanie jest najlepszą strategią. Jeśli wiesz, że źle się czujesz w autobusach, postaraj się wydać trochę dodatkowych pieniędzy na taksówkę lub pociąg, jeśli podróżujesz z daleka. Jeśli choroba morska zawsze była twoim wrogiem, nie zarejestruj się na wycieczkę wielorybniczą w nadziei, że zobaczenie megafauny będzie tego warte - później będziesz żałować.

 

Jak mogę leczyć choroby ruchowe?

Kiedy podróżujesz i choroba lokomocyjna uderzyła, nawet jeśli wcześniej zażyłeś tabletki, spróbuj zastosować następujące metody leczenia:

Spójrz na horyzont. Skupianie się na odległym punkcie pomaga uspokoić twój mózg, który obecnie myśli, że zostałeś zatruty. Jeśli podróżujesz samochodem, usiądź na przednim siedzeniu, ponieważ dzięki temu łatwiej skupisz się na horyzoncie i będziesz mieć stały kontakt z ruchem samochodu. Zdecydowanie nie czytaj ani nie patrz w dół, kiedy się poruszasz. Zamiast tego obserwuj swój horyzont jako punkt centralny. Opuść okno również, ponieważ pomaga świeże powietrze. Często zatrzymuj się, wyjdź i chodź, bo to przywraca ci poczucie równowagi. Jeśli jesteś na łodzi, skup się na jednym punkcie w oddali i wpatruj się w niego.

Noś lub miej dostęp do wielu płynów. Club Soda jest świetnym osadnikiem żołądkowym, podobnie jak Diet Coke. Jeśli wymiotujesz ciężko, będziesz potrzebować wody i elektrolitów, zanim poczujesz się lepiej i, być może, pomocy medycznej, jeśli poważnie się odwodnisz. Pij dużo wody i napojów naładowanych elektrolitem, takich jak Gatorade, nawet jeśli ciągle się wyrzucasz. Dobrą zasadą jest picie co najmniej 8 uncji płynu za każdym razem, gdy zwymiotujesz. Noś małą saszetkę do rehydracji w zestawie pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

Jeśli jesteś podatny na chorobę lokomocyjną, możesz zabrać ze sobą własne worki z barfami - sprawdź je tutaj. Są silniejsze niż te oferowane przez linie lotnicze (wyobraź sobie, że masz do czynienia z wcześniej pełnym, a teraz podzielonym workiem na czucie się okropnym). W samochodzie, torby są trochę wygodniejsze niż wystawianie głowy przez okno, kiedy nie ma czasu na ciągnięcie i mniej kłopotliwe niż traktowanie podróżnych do swojej nędzy w powolnym ruchu.

Podejmij środki ostrożności i zachowaj ostrożność i pamiętaj, że w końcu to się skończy!

Say something here...
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.