Polska

Write a comment

"Czy już dotarliśmy?"

Najbardziej przerażające pytanie, które rodzice i nauczyciele słyszą zbyt często na wycieczkach rodzinnych i akademickich.

Nie jest tajemnicą, że dzieci są znane z krótkiej uwagi i łatwo się nudzą. Nie jest też niespodzianką, że długie podróże drogowe nie są dokładnie tym, na co mają nadzieję dzieci cyrkowe. A bycie w autobusie przez wiele godzin nie jest idealnym miejscem dla dzieci z niewyczerpaną energią. Ale nie musi to być całkowite umycie doświadczenia. Przy odrobinie planowania i przemyślenia, podróże drogowe mogą być świetną zabawą dla wszystkich, rodziców i nauczycieli!

Istnieje wiele sposobów, aby zapewnić dzieciom radość i radość z towarzystwa innych bez rozbijania banku. Więc zanim wyruszysz w trasę tego lata, pompuj dzieciom obietnicę przyjaznej rywalizacji. W tej erze cyfrowej dzieci coraz częściej sięgają po elektronikę jako źródło rozrywki. Pozbądź się tych Gameboys i iPadów i daj te 7 kreatywnych gier trip-field (i spinów na klasykach!) I spróbuj następnym razem, gdy trafisz na drogę!

# 1 I Szpieg

I Spy to świetna gra dla wszystkich grup wiekowych, ale szczególnie dla najmłodszych. Ta gra sprawia, że ​​ich umysły błądzą przez dłuższy czas i odwracają ich uwagę od przewidywanego czasu przybycia. W "I Spy" jedna osoba coś szpieguje i recytuje wiersz "I Spy with my little eye ..." kończący się wskazówką. Każdy uczestnik na zmianę zgaduje przedmiot. Gra kończy się, gdy ktoś zgaduje przedmiot, a następnie inna osoba może mieć możliwość bycia szpiegiem.

Możesz także spróbować rzucić wyzwanie dziecku z kreatywnym podejściem do tej gry: I Spy 2D i 3D. Opisując obiekty pod względem terminów matematycznych ("Sprawdzam coś z 3 prostymi bokami i 3 rogami ...", znak drogowy), twoje gry w podróż drogową mogą również pomóc dzieciom rozwinąć ważne umiejętności!

# 2 Idę na piknik

Ta gra jest świetna dla przedszkolaków, którzy pracują nad zapamiętywaniem alfabetu i może być zabawnym wyzwaniem dla tych, którzy znają go od lat. Pierwszy gracz mówi: "wybieram się na piknik i przynoszę ...", a następnie wymieniam przedmiot, który można przynieść na pikniku rozpoczynając od litery A (jak jabłka). Kolejny gracz nazywa coś za pomocą B. Gra przechodzi przez alfabet, dopóki gracze nie mogą nazwać czegoś, co zaczyna się od następnej litery alfabetu.

Aby uzyskać inne ujęcie tej gry, spróbuj rzucić wyzwanie dzieciom z różnymi tematami. Na przykład:

  • Idę do szkoły
  • Idę do pracy
  • Jadę na urlop

# 3 20 pytań

20 pytań to kolejna gra odpowiednia dla wszystkich członków rodziny lub grupy wycieczek. Jedna osoba myśli o osobie, miejscu lub rzeczy. Następnie każdy w samochodzie na zmianę zadaje pytanie, na które można odpowiedzieć tak lub nie. Po każdym pytaniu osoba, która pyta, może zgadywać. Uczestnicy mogą na zmianę zadawać pytania, dopóki ktoś prawidłowo nie odgadnie miejsca osoby lub rzeczy. Osoba, która zgaduje poprawnie, wybierze następną osobę, miejsce lub rzecz.

Spraw, aby gra stała się trudniejsza, ustanawiając pewien motyw, z którym gracze muszą się trzymać w trakcie gry. Trudno będzie zapobiec temu, by ktoś odgadł wcześnie, biorąc pod uwagę wskazówkę na temat, ale w tym jest zabawa!

# 4 Poszukiwanie skarbów

Szukamy skarbu, a znajdziemy ... cokolwiek!

W Treasure Hunt gracze muszą zdecydować, czego będą szukać w drodze. Na przykład możesz szukać spalonego domu, mężczyzny w koszuli w kratę lub możesz zacząć od czegoś łatwiejszego: jak krowa lub koń.

Przed podróżą w terenie wymyśl listę 30 pozycji i wydrukuj je dla wszystkich w autobusie lub w samochodzie. Po rozpoczęciu podróży dzieci mogą przeglądać przedmioty z listy, gdy je widzą. Pierwsza osoba, która otrzyma skreślone elementy, wygrywa.

Możesz również dostosować grę dla mniejszych dzieci, mając jedną listę, a wszyscy uczestnicy pracują razem, aby wykluczyć przedmioty. Jeśli jednak masz ochotę na nieco więcej wyzwań, ułóż przedmioty w papierowej siatce, aby przygotować bingo. Im dłuższa podróż, tym trudniej znaleźć przedmioty, które powinieneś dodać do swojej gry bingo. Kilka pomysłów:

  • Fancy nowy samochód Tesli
  • Autobus imprezowy
  • Największy na świecie (wypełnij puste miejsce zgodnie z otoczeniem)

# 5 Gra na tablicę rejestracyjną

Pięćdziesiąt fajnych, Stany Zjednoczone! Celem tej gry jest odnalezienie tablic rejestracyjnych ze wszystkich 50 stanów. I dodać wyzwanie dla dzieci pracujących nad ich umiejętnościami geograficznymi, wydrukować mapę Stanów Zjednoczonych i cień w stanach, których tablice rejestracyjne znajdziesz. To może być wyzwaniem również dla niektórych dorosłych! Jest to również świetna gra do zabawy, zamiast tego próbuje znaleźć różne modele samochodów.

Po znalezieniu wszystkich tablic rejestracyjnych w Stanach Zjednoczonych rzuć wyzwanie pasażerom, aby znaleźli najbardziej unikalne naklejki na zderzak. Każda osoba głosuje na swojego faworyta, a zwycięzca wybiera miejsce, w którym zatrzymasz się na lunch!

# 6 Gra cmentarna

W tej grze o podróżach drogowych podziel samochód na dwie drużyny. Każda strona szuka krów i koni. Każda krowa lub koń jest wart jeden punkt. Jednakże, gdy po ich stronie znajduje się cmentarz, drużyna traci punkty i wraca do zera. Pierwsza drużyna, która wygra 100.

# 7 Połącz nazwę

Ta opcja wycieczki dla dzieci jest zmodyfikowaną wersją gry nazw. Aby zagrać, pierwsza osoba zaczyna od podania nazwy rozpoczynającej się na literę A, a następna osoba podaje imię rozpoczynające się od ostatniej litery poprzedniej. Na przykład, jeśli pierwsza osoba mówi Abby, następna osoba podaje nazwę, która zaczyna się od litery Y, na przykład Yvonne, a trzecia osoba podaje nazwę zaczynającą się od litery E i tak dalej.

Connect the Song to gra o tripach dla dzieci, która jest podobna do nazwy, ale z myślą o melomanach. Pierwsza osoba zaczyna od piosenki, a następnie zatrzymuje się na słowie, a następna osoba śpiewa piosenkę z tekstem zaczynającym się od tego słowa. Na przykład, pierwsza osoba mogłaby zaśpiewać "Happy Birthday to you", a następna osoba mogłaby zaśpiewać "jesteś moim słońcem". Trzecia osoba musiałaby wymyślić piosenkę, która zawierałaby słowo "słońce". Każda osoba może zdecydować, kiedy przestanie śpiewać.

Bez względu na rodzaj transportu, podróżowanie z dziećmi może być trudne i stresujące. Siedzenie przez dłuższy czas nigdy nie jest zabawne, ale planowanie z wyprzedzeniem i przygotowywanie zabawnych gier może zamienić Twoją podróż w pełną więzi, śmiechu i wielu przyjaznych zawodów.

Po zaplanowaniu doskonałych gier terenowych dla dzieci ważne jest, aby poważnie traktować swój transport. Jeśli zabierasz grupę dzieci w wieku szkolnym, rozważ wynajęcie autobusu szkolnego. Lub, jeśli wybierasz się jako rodzina, weź pod uwagę minibus lub motor autokaru, jeśli twoja dalsza rodzina będzie towarzyszyła Ci na przejażdżce!

Aby dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób BusBank może pomóc w spełnieniu wymagań akademickich i turystycznych, zadzwoń do współpracownika już dziś. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

Say something here...
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.