Polska

Write a comment

Jako podróżujący w budżecie, często przychodzi mi na myśl podróżowanie autobusem z miejsca na miejsce. Czasami w niektórych krajach autobus jest tańszy niż pociąg lub samolot, zwłaszcza jeśli planujesz w ostatniej chwili. Niestety, wybranie tej opcji oznaczałoby czasem bycie w drodze przez długi czas; niektóre trwają krócej niż 20 godzin, a inne trwają ponad 35 godzin. Jednak oprócz kosztów i czasu podróży autobusem dalekobieżnym jest również interesująca podróż, którą każdy podróżny powinien przeżyć przynajmniej raz w życiu. Tak więc, jeśli jesteś podróżnikiem, który chce przeżyć tę podróż, oto 5 podstawowych wskazówek, które mogą pomóc Ci przetrwać.

  1. Zarezerwuj inteligentnie

Podróż autobusem dalekobieżnym to jak każda inna podróż długodystansowa, gdzie badania są najważniejsze. Każdy kraj ma swoje własne firmy autobusowe i ważne jest, aby szukać firm, które z pewnością sprawią, że Twoja podróż będzie warta. Zapytaj swój hostel lub hotel o firmy autobusowe w kraju; zwykle personel zakwaterowania z przyjemnością odpowie na twoje pytania. Porównywanie tego, co polecono Tobie z recenzjami online, jest również dobrym pomysłem, ponieważ są podróżnicy z całego świata, którzy dzielą się swoim doświadczeniem.

Jeśli chodzi o kupno biletu, zawsze warto je kupić przed dniem podróży, ponieważ firmy zwykle zwiększają cenę biletów kupionych na podróż w tym samym dniu. Jeśli firma autobusowa ma stronę internetową, należy wcześniej sprawdzić oferty i ceny. Jest to ważne, ponieważ istnieje możliwość, że ceny i oferty online dla wczesnych ptaków nie będą dostępne za pośrednictwem liczników. Jeśli nie masz wyboru, ale płacisz gotówką, sprawdź online, który autobus chcesz wziąć i zapisz go na kartce papieru wraz z miejscem docelowym, godziną, rodzajem siedzenia i ceną. Przyspieszy to proces zakupów przy kasie i jest bardzo pomocne, jeśli jesteś w kraju nieanglojęzycznym.

  1. Zawsze mieć w pobliżu swoje potrzeby

Jeśli chodzi o potrzeby, będzie się różnić dla każdego podróżnika. Jest jednak kilka ważnych rzeczy, którymi się dzielimy, takich jak nasze dokumenty podróży. Chociaż nasz bagaż jest bezpieczny pod autobusem, niektóre kraje faktycznie sprawdzają Twoją tożsamość, gdy chcą potwierdzić swój bilet, więc będziesz musiał podać ważny dokument tożsamości ze zdjęciem. Przechowuj wszystkie swoje dokumenty podróżne w mniejszej torbie i zawsze trzymaj w pobliżu. Nawet jeśli jesteś w autobusie, nie oznacza to, że nie ma szans na rabunek.

Dobrym sposobem na zaplanowanie swoich potrzeb jest planowanie przed tym, co zamierzasz zrobić w autobusie. Na przykład, jeśli Twój podróż długodystansowa trwa dłużej niż 25 godzin, przedmioty takie jak książki, iPody i aparaty fotograficzne byłyby pomocne, gdybyś mógł spędzić czas. Jeśli masz kumpla z podróży, możesz rozważyć przyniesienie stosu kart lub innych małych gier do zabawy. Bądź tak kreatywny, jak to możliwe, ale staraj się, aby był lekki.

  1. Komfort jest twoim najlepszym przyjacielem

Ludzie mają tendencję do przeoczania wagi swojego wyposażenia, ale planowanie stroju do dalekobieżnych podróży autobusowych rzeczywiście będzie miało znaczenie. Sztuczka polega na tym, aby zawsze pamiętać, że komfort jest najważniejszy. Dlatego należy wybierać stroje w zależności od tego, co jest dla nich wygodne, takich jak luźne koszulki, bluzy, legginsy, spodnie dresowe itp. Dla kobiet podróżujących w celach turystycznych noszenie biustonoszy sportowych jest lepszym wyborem, ponieważ jest wygodne, ale nadal działa. Praca. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą swetry i kurtki, jeśli autobusy mają klimatyzację; będziesz podróżować długodystansowo w autobusie i ważne jest, aby nie zachorować podczas podróży.

Oprócz swojego stroju, weź ze sobą kilka przedmiotów, które mogą podnieść twój poziom komfortu. Jeśli masz ochotę przynieść poduszkę na szyję, puszyste skarpety, a nawet parę ciepłych kapci, to dlaczego nie? Wielu podróżnych to zrobiło! W tym momencie nie martw się o opinie ludzi, ponieważ jesteś tym, który wyruszy w tę podróż i będziesz chciał czuć się tak komfortowo, jak to tylko możliwe.

  1. Miej dużo wody i papieru toaletowego

Tylko dlatego, że jeździsz autobusem długodystansowym, nie zmienia to faktu, że twoje ciało musi funkcjonować. Biorąc to pod uwagę, bardzo ważne jest przyniesienie dużej ilości wody podczas podróży. Jeśli wybiegniesz, zejdź z autobusu podczas przerw i kup butelkę lub dwie. Odwodnienie jest czymś, co zdarza się często podczas podróży, ale nie oznacza to, że nie można tego uniknąć!

Podróż autobusem dalekobieżnym nie zawsze jest przyjemna ze względu na toalety. Czasami można znaleźć toalety w autobusach średniej i wysokiej klasy, ale w niektórych krajach autobusy nie mają klimatyzacji ani toalety. Dlatego mądrą decyzją jest przywiezienie własnego papieru toaletowego, bez względu na to, do którego autobusu się dostaniesz. Pamiętaj, że nawet średnie i wysokiej klasy autobusy zabrakło papieru toaletowego. Jeśli chcesz uniknąć śmierdzących toalet, przyniesienie jednorazowej maski byłoby również ratunkiem; jest to przydatne, ale nadal łatwe do spakowania.

  1. Ciesz się jazdą!

Ostatnia wskazówka, która jest zalecana, to nie myślenia: cieszyć się jazdą. Podróż autobusem dalekobieżnym oznacza możliwość zobaczenia kraju, a może krajów, jeśli planujesz jeździć autobusem przełajowym. Pejzaże, które zobaczysz na swojej drodze, to widoki, których możesz nie zobaczyć z samolotu, więc dlaczego nie cieszyć się nim, dopóki trwa? Poza tym, możesz uzyskać wspaniałe historie z podróży od osoby siedzącej obok ciebie lub może trochę dobrej jakości czasu z kumplem podróży.

Ogólnie rzecz biorąc, są to najbardziej podstawowe rzeczy, które można zrobić, aby przetrwać podróż autobusem dalekobieżnym. Zachęcamy do dodawania własnych i dostosowywania rzeczy do własnych potrzeb. Jeśli wybierzesz się w podróż z pozytywnym nastawieniem i przygotujesz się, to nie masz się czym martwić. Traktuj wycieczkę jako kolejne niezapomniane wrażenia. Szczęśliwe podróże!

Say something here...
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.