Polska

Write a comment

Warszawa, jako stolica dużego kraju europejskiego, stanowi także centrum komunikacyjne, w związku z czym stosunkowo łatwo tam dojechać dosłownie każdym środkiem transportu. To jaki sposób wybierzemy zależy oczywiście od miejsca z którego wyjeżdżamy, ilości kilometrów do pokonania, ewentualnego dostępu do dworca kolejowego lub autobusów, środków finansowych i celu naszej podróży.

Jak dojechać do Warszawy autobusem?

Ten środek transportu daje bardzo szerokie możliwości, niemalże z całej Polski. Można skorzystać z usług wielu przewoźników, w tym przewoźników prywatnych, da się wśród nich wymienić m.in. PKS, PKS Polonus, Polskiego Busa, Big Busa, Albatrosa, Super PKS, Voyager Transport, Viki Busa, Leo Express i wielu, wielu innych, w zależności od tego z której części kraju lub Europy jedziemy. Zamów bilet autobusowy do Warszawy może na Busfor.pl - https://busfor.pl/miast/Warszawa - wystarczy wybrać żądany kierunek.

 autobusy do miasta Warszawa

Jak dojechać do Warszawy pociągiem?

Jeżeli tylko w Twoim mieście lub najbliższym mieście jest dworzec kolejowy, wówczas na pewno znajdziesz odpowiednie połączenie, choć być może z przesiadką. Pociągiem można dojechać w zasadzie z każdego miejsca, korzystając z usług Przewozów Regionalnych, Kolei Mazowieckich czy PKP Intercity.

Jak dojechać do Warszawy samolotem? Samolotem możemy dolecieć z Wrocławia, Gdańska, Poznania, Katowic i Szczecina, liniami LOT i Ryanair. Zdarzają się ciekawe promocje i samolot nie musi wcale oznaczać najdroższego rozwiązania.

Jak dojechać do Warszawy samochodem? Istnieje wiele tras i autostrad którymi można dostać się do miasta. Można wybrać trasy takiej jak S8, 7, 2, 61,79, 92 - w zależności od tego z której strony jedziemy.

 

Oczywiście to, jaki środek transportu ostatecznie wybierzemy, zależy od naszego budżetu, odległości i kilometrów do pokonania i celu naszej podróży. Autobus może się okazać rozwiązaniem o najniższej cenie, choć niekoniecznie najszybszym - tutaj może wygrać pociąg albo samolot. Jeżeli jednak wybieramy się na przykład na zakupy, w samolocie musimy liczyć się z ograniczeniami dotyczącymi wagi i ilości sztuk bagażu. Jeżeli zależy nam na niezależności od publicznych środków transportu i mamy możliwość dojazdu do drogi ekspresowej lub autostrady, które znacznie przyspieszą całkowity czas przejazdu, wówczas można śmiało wybrać samochód, należy jednak liczyć się z tym, że jak w każdym dużym mieście, dostęp do parkowania może być utrudniony lub nawet ograniczony w wielu miejscach. Jedno jest pewne - Warszawa jest miastem do którego środek transportu można stosunkowo łatwo znaleźć o każdej godzinie.

Say something here...
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.