Polska

Write a comment

Łódź i Warszawa stanowią dwa ważne miasta i są położonymi dość blisko siebie centrami ekonomicznymi, biznesowymi i kulturalnymi w Polsce. W zasadzie odległość między tymi dwoma miastami jest na tyle niewielka (około 140 km), a połączenia tak dobre, że niektórzy ludzie pokonują tę trasę w jedną i w drugą stronę codziennie. Warto się przyjrzeć rozmaitym rozwiązaniom komunikacyjnym i wybrać najlepsze dla siebie.

Jak najszybciej dojechać do Warszawy z Łodzi?

Zdecydowanie najszybszym środkiem transportu będzie pociąg - z Łodzi Widzew do dworca Warszawa Centralna można dojechać już w około jedną godzinę piętnaście minut. Jednocześnie nie musi być to wcale drogie rozwiązanie, cena biletu w drugiej klasie rozpoczyna się od 28 zł.

dojechać do Warszawy z Łodzi

 

 Jak dojechać autobusem z Łodzi do Warszawy?

Jeśli jako środek transportu wybierzesz autobus, możesz skorzystać z usług takich przewoźników jak OK Bus, Modlinbus, Polski Bus czy Leo Express. Cena przejazdu waha się od kilkunastu do ponad czterdziestu złotych, w zależności od przewoźnika, dnia i godziny przejazdu. Nieraz im wcześniej zarezerwujesz bilet na autobus z Łodzi do Warszawy , tym masz większą szansę kupić bilet taniej. Czas przejazdu to około dwie godziny.

 Lodzi Warszawa mapa

 

Jak dojechać samochodem z Łodzi do Warszawy?

Jeżeli jako środek transportu na trasie Warszawa - Łódź wybierzemy samochód, mamy kilka możliwości. Najprawdopodobniej najszybciej będzie jechać drogą A2, ale możemy także wybrać drogę nr 72 i zjechać do drogi S8 albo drogą E67 do której także możemy i powinniśmy dostać się do S8. Czas przejazdu jest szacowany na około dwie i pół godziny.

Oczywiście poszukując odpowiedniego środka transportu dla siebie, musimy wziąć pod uwagę różne czynniki i potrzeby. Jeżeli zależy nam na czasie przejazdu i dość niskiej cenie, najlepiej będzie wybrać pociąg. Choć kursują one bardzo często, to nie dają one takiej swobody i niezależności jak samochód. Problemem z autem może być z kolei znalezienie odpowiedniego miejsca do parkowania. Tanim i dość szybkim rozwiązaniem jest także autobus, a duża liczba przewoźników gwarantuje, że istnieje wiele konkurencyjnych połączeń. Musimy także wziąć pod uwagę cel podróży, co chcemy załatwić i czy jedziemy w większym gronie czy w pojedynkę. Na pewno jednak uda się znaleźć optymalne rozwiązanie dla każdego.

Say something here...
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.