Polska

Write a comment

Ciepłe weekendy polskiej złotej jesieni warto spędzić na świeżym powietrzu. Proponujemy wyjazd do Zielonej Góry, gdzie milo spędzą weekend rodziny z dziećmi, miłośnicy zabytków, jak i koneserzy dobrego wina.

Zielona Góra leży w województwie lubuskim, w zachodnie Polsce. Niezwykle ciekawy i  żywy ośrodek miejski, uniwersytecki i sportowy co roku przyciąga tysiące turystów.

ZABYTKI ZIELONEJ GÓRY

Całe centrum Zielonej Góry zostało wpisane do rejestru zabytków, ze względu na zachowane średniowieczne zabytki, jak również układ ulic z tego okresu. Cenne są także budynki z przełomu XIX i XX wieku, które przetrwały do czasów współczesnych niemal w nienaruszonym stanie. Spacerując po uliczkach miasta zwróćcie uwagę na obiekty sakralne (Konkatedra św. Jadwigi, Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej), Ratusz, wieżę Łazienną z XV wieku i wieżę Braniborską mieszczącą obserwatorium astronomiczne oraz modernistyczny budynek Teatru Lubuskiego.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE MIASTA BACHUSA

Zielona Góra zachwyci każdego swoimi przepięknymi zabytkami, dobrze zachowanymi kamienicami oraz malowniczymi uliczkami rynku. Warto również zwiedzić zielonogórską Palmiarnię na szczycie Winnego Wzgórza. W palmiarni rosną egzotyczne rośliny, w tym unikatowa palma daktylowa. Pod szklanym dachem Palmiarni znajduje się kawiarnia i restauracja, gdzie można zjeść wspaniałe posiłki w otoczeniu egzotycznych roślin.

Drugim ciekawym miejscem jest Ogród Botaniczny, który został odbudowany w 2007 roku. Pierwotny ogród powstał w 1925 roku. Współczesny park odtworzona na podstawie pierwowzoru, ale na mniejszej powierzchni. Spacerując po tym szczególnym miejscu zobaczycie m.in oczko wodne oraz alpinarium z roślinami górskimi. Ogród jest otwarty od kwietnia do października. Bilet normalny kosztuje 2 zł, a ulgowy 1 zł.

Spragnieni silniejszych wrażeń turyści mogą wybrać się na Stadion Miejski w Zielonej Górze i podziwiać występy miejscowej drużyny żużlowej Falubazu, Mistrza Polski 2011.

IMPREZY CYKLICZNE

Jak dojechać do łodzi z warszawy

Co roku w Zielonej Górze odbywają się imprezy cykliczne. Warto zorganizować wyjazd do tego pięknego miasta w trakcie trwania tych wydarzeń kulturalnych. Szczególnie polecamy:

Festiwal Piosenki Rosyjskiej- lipiec

Międzynarodowy Festiwal Folkloru- najstarsza impreza tego typu w Polsce.

Winobranie (Dni Zielonej Góry)- wrzesień. Impreza trwająca 7-9 dni w trakcie, których odbywają się koncerty, jarmark oraz prezentowane są produkty regionalne, w tym najważniejsze wina lubuskie. Najważniejszą częścią Winobrania jest korowód prowadzony przez króla winobrania, Bachusa.

Festiwal Kabaretu- grudzień. Występy kabaretów, którzy walczą o statuetkę Ericha von Patisohna.

 TANI NOCLEG

Tanie noclegi w przytulnym miejscu znajdziecie w Willi Dana na ulicy Mieczykowej 83, rezerwację można złożyć na stronie booking.com. Cena za dwa noclegi w pokoju dwuosobowym w terminie od 5 do 7 października 2012 wynosi 360 zł.

DOJAZD DO ZIELONEJ GÓRY

Najtaniej można dojechać do z Warszawy do Zielonej Góry pociągiem TLK (Warszawa Wschodnia-Zielona Góra). Cena biletu w jedną stronę w 2.kasie: 63 zł.

Korzystając z komunikacji miejskiej w Zielonej Górze warto zakupić bilet 24-godzinny. Normalny: 12 zł, ulgowy 6 zł. Bilet na jeden przejazd kosztuje: normalny 3 zł, ulgowy 1,50. Rozkład jazdy znajdziecie na stronie MZK w Zielonej Górze.

Say something here...
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.